مربی سازمانی و کسب و کار


من الهام دولتی متولد بهمن 1358
مربی سازمانی و کسب و کار هستم تا به دیگران کمک کنم تا شاد و با کیفیت زندگی کنند.
من یک همسرم، همسری که برای عاشق، حامی و دوست ماندن در رابطه تلاش می کند.
من یک مادرم، مادری که میخواهد دخترش زندگی شاد، مسئولانه و هدفمند را بیاموزد.
من یک مدیر و مشاور منابع انسانی هستم که برای توانمند سازی مدیران و کارکنان سازمان ها تلاش می کند .
ماموریت من: میخواهم به دیگران کمک کنم تا زندگی شاد و با کیفیتی داشته باشند. در این مسیر برای کشف دنیای درون شان، ساختن روابط کیفی و موثر با خود و دیگران و برای رسیدن به بهترین خودشان همراهشان هستم.
ارزش های من: اصالت، اثرگذاری، روابط دوستانه و کیفی، قدردانی و اعتبار
توانمندی های من: ارتباط موثر، هوش هیجانی و عاطفی، قدردانی، رهبری
  • برای رسیدن به اهداف و خواسته هایم کرامت و شان انسانی دیگران را نادیده نمی گیرم
  • مسئولیت رفتارها و انتخاب های خود را می پذیرم و دیگران را مقصر نمی دانم.
  • برای حفظ روابط ارزشمندم تلاش کنم و آنها را به دلیل چیزها از دست نمی دهم.
  • از خوبی ها و اقدامات دیگران صمیمانه قدردانی می کنم.

باور من: اگر می خواهم کنترل زندگی ام را در دست بگیرم، باید دانش و مهارت زندگی مسئولانه را بیاموزیم.

درخواست جلسه کوچینگ

مربی شغلی و سازمانی کیست؟


یک کوچ شغلی معلم، روانشناس یا مشاور نیست. او برای مسائل و مشکلات شما در محل کار راهکاری ارائه نمی‌کند، کسی را نیز نصیحت نمی‌کند.
کوچ کمک می‌کند تا افراد خودشان برای رسیدن به آگاهی و رسیدن به پاسخ‌ها حرکت کنند.
مربی سازمانی همراه کارمند یا مدیر است تا خواسته اصیل و واقعی خود را بشناسد. پیچیدگی‌های ذهنی، باورهای غلط و نگرش ایستای خود را شناخته و آن ها را رها کند. چشم انداز کاری برای خود ترسیم کند و بر اساس آن هدف تعیین کرده و برنامه ریزی هوشمند انجام بدهد تا به سمت هدف حرکت کند.
نقش دیگر مربی شغلی کمک به مراجع در انتخاب شغل مناسب یا تغییر مسیر شغلی است. بسیاری از مواقع ما دچار نارضایتی از نوع کار یا محل کار میشویم و علی رغم نارضایتی به دلیل ترس، ماندن در منطقه امن یا عدم ریسک پذیری و… در موقعیت ناخوشایند باقی می مانیم.
مربی به شما کمک میکند با شناخت توانمندی ها، نیازها و مهارت ها از بلاتکلیفی خارج شده و بر ترس ها و نگرانی تان غلبه کنید.
بیشترین کاربرد جلسات کوچینگ فردی کارکنان در موارد زیر است:
کمک به افراد برای خوآگاهی و تقویت نقاط قابل بهبود کمک کردن به افراد برای بیدار کردن انگیزه های درونی خود آماده کردن افراد از طریق شناخت توانمندی ها و ارزش های فردی برای تصدی پست و مسئولیت بالاتر کمک به مدیران برای شناخت سبک رفتاری خود و تغییر نرم این سبک برای بهبود شرایط کمک به یک مدیر یا سرپرست تا بتواند پتانسیل خود و نیروهای تحت مدیریت اش را از بالقوه به فعل برساند. کمک به افراد برای شناخت باورهای ناکارآمد و مخربی که مانع عملکرد صحیح آنان می شود کمک به کارکنان مدیران رفتارهای ناموثر و مخرب خودشان را بشناسند و آنها را با رفتارهای موثر و مسئولانه جایگزین کنن
کسب و کارها چه استفاده ای از کوچینگ می کنند؟
امروزه اکثر سازمان های بزرگ و یا کوچک در کنار موضوعاتی مانند سرمایه ، تامین مواد اولیه و یا منابع، توسعه بازار و … بخشی زیادی از انرژی و توان خود صرف تعامل با نیروی انسانی می کنند. به دلیل همین پیچیدگی ها انسانی، خواسته و نیازهای متفاوت افراد و سطح انتظارات آنان مدیریت یکی از مشاغل سخت شناخته می شود.
کمی در مورد سوالات فکر کنید:
چقدر از زمان شما در سازمان صرف حل چالش های و مشاجرات بین فردی کارکنان و مدیران می شود؟ چقدر از منابع سازمان هزینه افزایش مزایا، کارانه و پاداش مادی و بسته های رفاهی می شود که تاثیری چندانی هم در افزایش انگیزه و وفاداری سازمانی پرسنل ندارد؟ چند ساعت وقت منابع انسانی درگیر پیدا کردن راه هایی برای انگیزه دادن به پرسنل متخصص اما منفعل سازمان است؟ چقدر دغدغه جانشین پروری و آماده کردن افراد برای نشستن بر پست های سازمان دارید؟ چقدر با مدیرانی سروکار دارید که همیشه شلوغ هستند چون مدیریت الویت کاری را بلد نیستند؟ چند ساعت از وقتتان در جلساتی می گذرد که افراد مشغول رقابت یا تخریب هم هستند نه حل مساله و پاسخگویی؟ و…
می توانید از مدیر مالی خود بخواهید هزینه اداری_ تشکیلاتی، حقوق و دستمزد و استهلاکی که در موارد بالا وجود دارد را محاسبه کند، به نظر شما به چه عددی می رسید؟
دغدغه هایی از این دست که سازمان های امروز درگیر آن هستند، نیاز نقش جدیدی را در سازمان ها ایجاد کرد. حضور یک کوچ در سازمان که علاوه بر تجربه در شناخت فرهنگ سازمانی، آشنایی با سبک های مختلف مدیریتی و فرآیندها و گلوگاه های کار سازمانی، دانش و تخصص مربی گری را نیز داشته باشد.
یک مربی سازمانی کمک می کند تا مدیران با توانمندی ها و نیازها و مهارت های خود آشنا شده و با توسعه توانمندی ها و آموختن مدیریت جرات مدارانه مبتنی بر قاطعیت، انصاف کار کنند.
یک مربی می تواند در توسعه توانمندی کارکنانی که برای سمت های سازمانی بالاتر برگزیده شده اند، نقش مهمی داشته باشد.
اگر سازمانی می خواهد فرآیندهای منابع انسانی مانند مدیریت عملکرد، جانشین پروری، انگیزش سازمانی، وفاداری و … در سازمان جاری شود، می توانید از یک مربی در سازمان کمک بگیرید.