مربی / کوچ رابطه


من نیلوفر هیهات ، مربی رابطه هستم .
ارزش های من : آزادی ، مهربانی ، پذیرش ، مسئولیت پذیری ، اصالت
توانمندی های من : عشق ورزیدن ، همراهی ، عشق به یادگیری ، هوش اجتماعی ، قدردانی
اصول زندگی من : مثل گندم باش ، زیر خاک میبرندش ، باز می روید.زیر سنگ می برندش، آرد می شود ، پربهاتر. آتش میزنندش، نان می شود ، مطلوب تر.به دندان می جوندش ، جان می شود ، نیرومندتر تغییرات کوچک ، بر اثر تکرار منجر به تغییرات بزرگ در آینده می شود. به راه بادیه رفتن ، به از نشستن باطل ، گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم.
قوانین زندگی من : در تلاشم به پدر و مادرم احترام بگذارم . در تلاشم در هرکاری نظم را رعایت کنم. در تلاشم قوانین اجتماعی را رعایت کنم. در تلاشم رفتارهای موثر و مسئولانه داشته باشم.
ماموریت زندگی من : ردپای من در جهان ردپای نیلوفری که با عشق و تعهد و پشتکار ، به انسانها کمک میکنه طعم شیرین تغییر رو تجربه کنن. نیلوفری که با تک تکشون این تغییر رو جشن می گیره . نیلوفر به انسانها رابطه سازی رو آموزش میده تا بتونن تو بستر رابطه نیازهاشون رو ارضا کنن تا محیطی داشته باشیم که بدون بغض و کینه ، کنار هم شاد زندگی کنیم.
من اینجام که بتونم بهترین خودم باشم.
من قوی ، شجاع و با اراده هستم و همراه دیگران هستم تا تصمیم بگیرن ، حرکت کنن ، زمین بخورن و بلند شن و شکست ها رو با دستاوردها همراه کنن.

درخواست جلسه کوچینگ

مربی رابطه کیست؟ و در چه حوزه هایی می تونه بهت کمک کنه؟


این مطالب بهت کمک می کنه که اطلاعات مفید و کاربردی ای در مورد کوچینگ رابطه به دست بیاری. مربی رابطه یکی از شاخه های مربی زندگیست که بهت کمک میکنه تا بتونی در روابط شخصیت بهترین خودت باشی.
مربی رابطه بهت کمک میکنه تا اهداف رابطه ات رو مشخص کنی ، بتونی شریک عاطفیت رو بشناسی، رابطه ات رو شکوفا کنی و یا زندگی عاطفی در حال رکودت رو به جریان بندازی. فرقی نمی کنه رابطه ای که می خوای ارتقا بدی رابطه با خودت یا همکارت ، خانواده ات، شریک عاطفی یا دوستته، مربی رابطه بهت کمک میکنه تا بتونی در تمام حوزه های زندگیت روابط غنی ای بسازی.
خیلی مهم نیست که من به عنوان مربی رابطه با هر دو طرف رابطه در ارتباط باشم.
مربی رابطه بهت کمک می کنه که افکارخودتخریبگرت رو پیدا کنی،و چشم انداز جدیدی برای روابطت طراحی کنی، این به این معناست که مراجعین می تونن از یک رابطه رضایت بخش برخوردار باشن علی رغم اینکه طرف دیگر رابطه در پروسه کوچینگ حضور نداشته باشه و یا اقدام خاصی انجام بده.
مربی رابطه همچنین می تونه به افرادی که هنوز وارد رابطه نشدن هم کمک کنه.در واقع با مراجعینی که روابط مخربی در گذشته ی خود داشتند یا کسانیکه نمی دونن در رابطه چه معیارهایی دارند ، یا مسیری طراحی کنند که رابطه ی عمیقی با فرد مورد نظرشون رو شروع کنند.
مربی رابطه تفاوت خاصی با مربی زندگی نداره، در واقع مهم ترین رابطه ی زندگی ما رابطه با خودمونه و مربی زندگی بهت کمک میکنه تا بتونی خودت رو بشناسی و برای ارتباط با خودت و طراحی و خلق من جدیدت برنامه ریزی کنی، پس مربی رابطه هم طبق تعریف بالا بهت کمک میکنه که همین مراحل رو روی رابطه های مهم زندگیت اجرا کنی.

مربی رابطه با مشاور خانواده یا زوج درمانگر چه تفاوتی دارد؟


مربی رابطه با مشاور ازدواج و یا خانواده یکی نیست همونطوری که کوچینگ و مشاوره با هم متفاوتند.
اگر بخوام با مثال توضیح بدم مشاورین، مشابه جراح ها هستن و کوچ ها متخصصین فیزیوتراپی.
اگر در رابطه ات به مشکل برخوردی، کوچ رابطه بهت کمک می کنه تا ذهنت رو مدیریت کنی،یه دید کلی نسبت به رابطه ات داشته باشی یا اینکه دوباره برای رابطه ات اهداف جدیدی طراحی کنی.
اگر در شرایطی نیاز باشه که روی آسیب های گذشته ات درمانی انجام بشه، کوچ رابطه به مشاور متخصص ارجاعت میده.
برخلاف درمان، لازم نیست که تو گذشته ات رو بررسی و یادآوری کنی ولی بهت کمک میکنه تا به پذیرش برسی و درس هایی که می تونی از اتفاقات گذشته بگیری رو به کوله ات اضافه کنی و راهی سفر در آینده بشی و در عین حال از زان حال و اینجا و اکنون نهایت شادکلمب و لذت رو ببری.

آیا کوچینگ رابطه می تونه از رابطه ات محافظت کنه؟


در واقع مربی رابطه بهت کمک می کنه گره های به وجود اومده در رابطه ات رو با استفاده از مهارت های ارتباطی باز کنی ، کوچینگ رابطه مسائل مربوط به روابط رو روشن می کنه، حوزه ی نفوذ و کنترلت رو در روابط مشخص میکنه ، بهت کمک می کنه چراغ جرات مندی رو به سوی گوشه های ترس و قربانیگری و کینه های رابطه ات بگیری و مسیرت رو روشن کنی.
روند کوچینگ می تونه برای روابط مفید باشه اما هر رابطه ای مشکلات خاص خودش رو داره ، بنابراین نمی تونیم به طور قطع به یقین بگیم که روابط به کمک مربیگری رابطه قوی تر میشه، ولی می تونم این تعهد رو بدم که اگر تمام تلاشت رو بکنی و دانش رابطه ات رو افزایش بدی و دانشت رو به مهارت تبدیل کنی می تونی قدم های مثبتی برای شادکامی خودت داشته باشی و خب در نهایت می تونی روابط غنی ای بسازی.برای شروع مسیر عوض شدن کافیه تغییر و مسئولیت پذیری و انتخاب کنی و من در ادامه ی مسیر همراه و هم قدم با تو خواهم بود.